Jdi na obsah Jdi na menu
 


Changsha - Sky City

 

27.5. Changsha - Sky City


 

Projekt na výstavbu 838 metrové budovy ještě zcela nevyhasl. Před měsícem touto dobou by se asi nenašel nikdo kdo by věřil ve výstavbu nejvyšší budovy světa během pouhých 7 měsíců. Naopak vše nasvědčovalo tomu, projekt Sky City je nerealizovatelný a slouží pouze jako propagace města Changsha. Dne 14.5. tohoto roku oznámila firma Broad Sustainable Building, že v průběhu června zahájí výstavbu. Otázkou zůstává, jestli se tomu dá věřit. Něco podobného už od jejich představitelů zaznělo několikrát v roce 2012. Broad Sustainable navíc tvrdila, že celý projekt bude hotov během pouhých 90 dnů. Vzhledem k tomu, že výstavba běžného mrakodrapu o výšce 250 metrů trvá přibližně 4 roky, vyznělo toto tvrzení skoro šíleně. Nakonec slevili na 210 dnů. 
 

 


Výhody projektu:


 Jednou z výhod tohoto necelý kilometr vysokého baráku je ekologická stránka. V budově se budou nacházet převážně bytové jednotky, celkem zde bude žít 17.000 obyvatel. Je tedy jasné, že toto "město" trpět emisemi z výfukových plynů nebude. Samozřejmostí by měla být veškerou občanskou vybavenost - zdravotnická zařízení, školky, školy, hotely, obchodní centra, pracoviště... Obyvatelé by se měli dostat kamkoli potřebují bez automobilů, nekonečných kolon a devastace životního prostředí - jaképak dojíždění do práce? Za prací jedině výtahem! :) Vzhledem k tomu, že město neroste do šířky, ale do výšky, je v okolí možné očekávat mnohem více prostoru pro přírodu, než v případě běžných měst. Sky city by tedy bylo propojení města a venkova.
 

zdroj: www.treehugger.com/modular-design/one-building-one-city-worlds-tallest-prefab-breaking-ground-june.html

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Mashafub, 13. 12. 2017 16:51)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.