Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve světě


 

18.5.

Zavzpomínání na Libyjský konflikt z roku 2011. Toto, neznámé video, které na youtube asi těžko někdo najde, prezentuje názory/postoje druhé strany Libyjského konfliktu, které se v českých médiích nikdy neojevovaly, tedy zástupců vlády Muammara Kaddáfího. 

V roce 2011 zaútočila letecká síla NATO na Libyi, se souhlasem OSN, která odsouhlasila aby tato síla likvidovala veškerá letadla a těžkou vojenskou techniku (tanky, transportéry) "Kaddáfího" vlády.

Zničeno bylo vše, krom Libyjské armády padly školky, nemocnice, infrastruktura velkých měst byla rozbombardována a dnes vše stavějí západní firmy. Západ také kontroluje ropné rafinerie a cenu Libyjské ropy. Těžba ropy se po zásahu NATO snížila o polovinu, v zemi vzrosto násilí, zejména to sektářské. Policie nefunguje, demokratické volby v nedohlednu. 

Je otázkou, jestli v zemi jako je současná Libye lze vůbec něco jako demokratické volby realizovat. O západní demokracii zde totiž nikdo nestojí. Lidé chtějí zejména sociální jistoty, které měly za Kaddáfího. 

v posledních několika dnech zemřelo v Libyi přes 70 "rebelů", kteří bojují proti současné vládě. Jedná se o radikální islamisty/tallibanisty, kteří se hojně podíleli na svržení Kaddáfího vlády. 

Nemělo by zase zasáhnout NATO, jako v roce 2011? Kdepak, ropa je pod kontrolou, zakázky Západ má a hegemonii dolaru už Kaddáfí také ovlivňovat nebude. 

www.uloz.to/x3mbSMS/nwo-zelena-kniha-je-to-vlastne-libertarianska-demokracie-na-rade-je-venezuela-ma-taky-ropu-i-tu-demokracii-bude-se-tam-blbe-litat-ale-nato-si-nejak-poradi-chavezi-mas-suchoje-dokazou-vymanevrovat-kazdou-stihacku-cvicte-at-padaj-jako-hrusky-avi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář