Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2011/2012

Image and video hosting by TinyPic

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

 

 


 

 

 

26.12. Lenovo přichází s revolučním notebookem:

Hybridní notebook s možností překlopení displeje pro okamžité přetvoření do podoby tabletu. Krom režimu notebooku a tabletu IdeaPad Yoga nabízí ještě další dvě možnosti používání - tzv. "stan" a "stojan". Notebook je poháněn ARMovou platformou NVIDIA Tegra 3, čímž máte zajištěnu výdrž na celý den. Velice tenké provedení, hmotnost 1 a čtvrt kila jsou důkazem perfektní mobility. Intuitivní ovládání garantuje dotykový displej a "tabletový" operační systém Microsoft Windows 8 RT.

www.alza.cz/lenovo-ideapad-yoga-11-orange-d374112.htm
 
 

  17.12. Čína jede, a celkem rychle, vlaky CRH380A jsou nejrychlejší na světě :)

www.businessinsider.com/fastest-trains-in-the-world-2011-11
 

 

 

 

10.12. UAE, USA, China - diagramy budov s výškou nad 300m pro roky 2013 - 2015 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/uae--usa--china---supertall-projects-2013---2015/

 

 

 

 

8.12. Guangzhou trance mix.

 

 

 

 

 2.12. Shanghai promotion

 

 

 

 

12.11.  Podle OECD Čína během 4 let ovládne finanční svět.

 

Londýn – Maximálně do čtyř let Spojené státy přepustí Číně pozici největší ekonomiky světa. Vyplývá to z nejnovější prognózy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Už v letošním roce by dokonce Čína měla v ekonomické produktivitě předběhnout eurozónu. Asijské velmoci ve vzestupu pomáhají účinky krize v západních zemích i předpoklad, že hlavním budoucím motorem růstu má být vzdělání – tedy oblast, do které Čína mohutně investuje.

Čína ale není jediným asijským gigantem, kterému se v globálním srovnání daří. Mohutný vzestup žene kupředu i Indii – další stát, který by za několik let mohl předběhnout Čínu v počtu obyvatel. Indické investice do IT, lékařství a technických oborů mohou zemi už během dvou let dostat před Japonsko. Čína a Indie by pak měly do roku 2030 vytvářet větší hrubý domácí produkt než USA, eurozóna a Japonsko dohromady.

Podíl Číny a Indie na světové ekonomice by se měl do roku 2060 téměř zdvojnásobit na 46 procent z loňských 24 procent. Podíl samotné eurozóny by se měl snížit na pouhých devět ze sedmnácti procent. "Ekonomická krize, se kterou již pět let žijeme, časem skončí. Svět, ve kterém budou žít naše děti a vnoučata, se ale bude od dnešního světa zásadně lišit," uvedl generální tajemník OECD Angel Gurría. "Budeme čelit novým výzvám k zajištění prosperujícího a udržitelného světa pro všechny," dodal.

Hlavním motorem budoucího hospodářského růstu budou podle šéfa OECD vzdělání a produktivita. Tyto dva faktory by se proto měly v celém světě stát politickou prioritou.

 Zdroj: ČT

Video RT: www.dailymotion.com/video/xl5yk0_imf-2016-year-china-s-economy-overtakes-the-u-s-economy_news

 

 

 

 

5.11. Guangzhou - NY 2012

Image and video hosting by TinyPic

 (wallpaper v rubrice Guangzhou)

 

Jestliže město Shenzhen má v počtu výškových budov dohnat New York do 5 let, čínský Kanton (Guangzhou) se obrazně řečeno New Yorkem (alespoň pro rok 2012) už stal. Díky letos dostavěným budovám The Pinnacle, Pearl River Tower a Leatop Plaza má Guangzhou více budov s výškou přes 300 metrů než NY. 

en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Guangzhou

en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_New_York_City


 Rok 2013 bude ale patřit New Yorku a stavbě s názvem 1WTC, která v západních sdělovacích prostředcích zastíní všechny stavby světa :) Podobně monumentální stavba "Chow Tai Fook Centre" bude stát v Kantonu až o 3 roky později. 
 


 

 

 

30.10. Subtropický Shenzhen na Flickeru: www.flickr.com/photos/lhl568

 

 

 

 

29.10. Z čínského města Shenzhen se do 5 let stane nový New York. Do 5 let by v tomto městě mělo vyrůst celkem 8 budov s výškou nad 300 metrů, jedná se o Ping An Finance Center (dvě budovy 660 + 307m.), Gemdale Gangxia Tower (375m), Hon Kwok City Center (329m.), East Pacific Center (309m.), Shenzhen World Finance Center (304m.), Heung Kong Tower (301m) a Kingkey Xiasha Project (300m.). Pro srovnání, současný NY má takto vysokých staveb celkem 5. Toto město, které v ČR snad nikdo nezná, se ale už dnes může chlubit spoustou výškových staveb, mezi kterými suverénně dominuje Kingkey 100, který má střechu o 10 metrů výše, než bude mít 1WTC v New Yorku. en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Shenzhen

 

 

 

 

5.10. Supertall projekty v Číně pro rok 2013

www.china.estranky.cz/clanky/supertall-projekty-v-cine-pro-rok-2013.html

 

 

 

 

31.8. SKY CITY ONE - neuvěřitelný projekt největší budovy světa, která by v budoucnosti měla vyrůst v čínském městě Changsha. Nejednalo by se přitom o klasický mrakodrap, ale město pro běžné bydlení, které by se svou výškou 838m překonalo Burdž Chalífa v Dubaji. 

 

www.gizmag.com/broad-sky-city-one/22983/

www.skyscrapercity.com/showthread.php

 

 

 

 

12.8.

Dalian

www.china.estranky.cz/fotoalbum/11.dalian/

 

Hangzhou 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/27.-hangzhou/

 

 

 

 

5.7. Futuristický graf nejvyšších 20. budov světa pro rok 2020, mezi kterými má ČLR 9 staveb (i s Taiwanem 10) :)

https://china.estranky.cz/fotoalbum/nejvyssi-budovy-sveta-pro-rok-2020/


 

 

 

20.6. Na youtube se objevují videa ve vysokém rozlišení, zachycující nejen Čínská města.

 

Hong Kong

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

 

Taiwan

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

 

Xitang

www.youtube.com/watch

 

Zdroj: www.youtube.com/user/egawauemon

 

 

 

 
 15.5.

Shanghai 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/01.shanghai/

 

Peking 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/01.shanghai/

 

Guangzhou 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/02.guangzhou/

 

Shenzhen 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/04.shenzhen/

 

Nanjing 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/07.nanjing/

 

Tijanjin 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/17.tianjin/

 

Wuhan 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/12.wuhan/

 

 

 

 

15.5. Shenzhen ZOO:

 

 

 

 

14.5. Kingkey update: www.china2.estranky.cz/fotoalbum/--kingkey-100/

  

 

 

 
29.2. Kingkey 100 - nové fotky, nové video. Na internet se za poslední 2 měsíce dostaly nové fotky a nové video, bezmála půl kylometru vysoké budovy v Čínském městě Shenzhen, dostavěné v prosinci minulého roku. 

 

 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/--kingkey-100/


 

 

 

24.1.V oblasti Siang-jin poblíž hlavního města provincie Čchang-ša se otevírá luxusní pětihvězdičkový hotel. Hosté budou mít k dispozici 316 pokojů, 32 apartmánů, osm přepychových apartmá typu ambasador a dvě prezidentská. Na tom by nebylo nic zvláštního, téměř každý den se na světě otvírá nějaký hotel. Tento je ovšem raritou, vyrostl totiž – a to téměř doslova – za pouhých 15 dní, na stavbě přitom pracovalo 200 lidí. 

cestovani.idnes.cz/inspirace-pro-ceske-stavare-cina-postavila-30patrovy-hotel-za-15-dni-102-/igsvet.aspx

 

 

 

 

2.1. China radio international - czech.cri.cn/


 

 
 

7.12. Hauxi, nejbohatší vesnice světa. 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/26.-hauxi/ 

en.wikipedia.org/wiki/Huaxi_Village

 

 

 

 

30.11. Nová rubrika Lu´shan - národní park s nejvyšší sochou světa.

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/18.lushan/
 

 

 


19.11. Čína a Spojené arabské emiráty - největší mrakodrapové velmoci. Seznam nejvyšších budov světa, kde má Čína v první dvacítce 10 budov, Emiráty zase tu nejvyšší. 

cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nejvyšších_budov_světa
  

 

17.11. KingKey100 - Nedávno dokončená 9. nejvyšší budova světa v Shenzhenu.

Kingkey 100, původní název Kingkey Finance Tower je mrakodrap v Číně. Stavba začala v roce 2007 a byla dokončena v roce 2011. Tento mrakodrap je 442 metrů vysoký, má 100 pater. V řebříčku nejvyšších budov světa obsadí 9. místo. (Wikipedia)


www.soku.com/search_video/q_京基100

www.skyscrapercity.com/showthread.php

 

 

 

 

 

7.10. Zdravím všechny na tomto blogu, který je věnovaný především čínské moderní architektuře, ale i obecnému dění v Číně, snad se Vám zde bude líbit :)


 

 

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AspectMontage Windows replacement

(wondow Boston RIT, 6. 8. 2022 4:34)

AspectMontage Boston - Boston , MA aspectmontage.com a specialized service and installation Window followers respecting the fix of windows and doors in the solemn of Massachusetts. 1 year swearing-in warranty. Usefulness maintenance. Opinion on choosing doors and windows after your home. We value time. Аск a undoubtedly at aspectmontage.com - come an surrejoinder in 30 minutes, spread within a day and institute in 1 day. Position and forget!

Check, at best a examination

(JamesDag, 4. 8. 2022 12:34)

Hello. And Bye.
https://cdgamebuy.ru/

Blogs

(Waynebriet, 4. 8. 2022 7:16)

Hello.
https://tonaydo.wordpress.com/
https://miyuevi.wordpress.com/
https://darmoweinformacje24.wordpress.com/
https://qidotri.wordpress.com/
https://gaproke.wordpress.com/

How Binary Options Work

(BruceSpics, 2. 8. 2022 13:45)

Binary options let traders profit from price fluctuations in multiple extensive markets, but it's prominent to covenant the risks and rewards of these controversial and often-misunderstood pecuniary instruments. Binary options substantiate teeny-weeny congruity to accustomed options, featuring different payouts, fees, and risks, as well as a unmatched liquidity order and investment process https://corretoras-opcoes-binarias.com/

Сроки таможенного оформления

(Vind, 28. 7. 2022 10:15)

Мы оказываем вам весь пакет услуг по сборным грузоперевозкам из разных портов Китая https://ved-line.ru в регионы стран таможенного союза, предоставляя вам предостаточно места к погрузке, выгодные цены и безопасную своевременную во времени перевозку, в том числе ежесуточное обновление локации груза для легкого и производительного проектирования вашего бизнеса. Консолидировать сосредоточенность на логистических услугах, мы формируем сервис, соединенный с мультимодальными отгрузками грузов, за счет глобализации ресурсов в равенстве с разнообразными требованиями клиентов. Связанные транспортные взаимодействия интегрированы c локальными и зарубежными сервисами и преимуществами международных грузовых агентов. Мы можем предложить вам бизнес-решение для транспортировки «под ключ». Предоставление контейнерного оборудования в основных экспортных портов КНР Далянь, Тяньцзинь, Циндао, Шанхай, Нинбо, Сямэнь, Гуанчжоу, Шэньчжэнь, с прямым присоединением к оповестительной глобосистеме больших судоходных фирм в мире, для того чтобы оказать вам эффективное, быстрое фрахтование на борту судна. Основываясь на достаточные действующие ресурсы, мы можем предоставить вам попутные услуги, например авто грузовой транспорт, консолидирование, таможенное оформление и альтернативные сопровождающие услуги, соединенные с интермодальными перевозками, ко всему прочему повысить все технологические идеи.

Base for Xrumer

(BaseXrumerjesia, 27. 7. 2022 23:49)

Самая большая база для Xrumer с бесплатными обновлениями каждый месяц в течении 12 месяцев.
Объем базы более 100 000 000 сайтов. Размер более 33 гигабайт.
База структурирована по разделам для удобства. С данной базой отпадет необходимость покупать дополнительные базы.
Подробнее можно о базе можно узнать по ссылке:
https://mipped.com/f/threads/samaja-bolshaja-baza-dlja-xrumer-s-avtoobnovleniem.207352/
Услуги по прогону и раскрутке сайтов Xrumer можно заказать тут https://kwork.com/user/ElitestaR

Бизнес-план производства минеральной воды

(Peterjeark, 24. 7. 2022 7:20)

https://ufo-part.ru/2022/07/15/kratkaja-harakteristika-ms-excel/ ЮМани (ЯД) Как исправить, что вырезание, копирование, удаление не работает в меню правой кнопки мыши в Excel Может случиться так, что вы решите внести изменения в свой документ, но вы не уверены, следует ли хранить эти изменения навсегда. Чтобы избежать исправления исходного документа, вы можете открыть копию. Ниже мы покажем вам, как это сделать.

I congratulate, you were visited with an excellent idea

(Tommydycle, 17. 7. 2022 3:24)

You are mistaken. I can defend the position. Write to me in PM, we will communicate.
https://viadosetrans.com
https://beb-sardegna-lavilletta.com

Certainly. It was and with me. Let's discuss this question.

(Tommydycle, 17. 7. 2022 3:24)

In my opinion you commit an error. I can prove it. Write to me in PM, we will communicate.
https://biggaysingdublin.com
https://gaypersonalss.org

Таможенное оформление грузов в россии

(Vind, 16. 7. 2022 12:13)

Таможенный импортер «ВЭД ЛАЙН» на протяжении долгого времени является прочным партнером ввиду фрахта сборных грузов из Китайской Народной Республике в Санкт-Петербург. В таможенной компании «ВЭД ЛАЙН» https://ved-line.ru собрана команда профессионалов в области интермодальной перевозки и таможенному декларированию, которые создают процедуру поставки различных товаров скорым и легким для партнера. Импортировать сборный груз из Поднебесной на удивление просто если обратиться к нашему таможенному импортеру!

Do you think you're a lucky person? Guess the score and get some easy money!

(JamesNeant, 16. 7. 2022 5:27)

Do you think you're a lucky person? Guess the score of a soccer or NBA match on the first decentralized sports-betting platform and get some easy money!
We provide anonymous, transparent and fair betting and direct payouts to winners accounts.

Ожидается, что свойскую энергия продолжат соседные предприятия

(Timothyrat, 15. 7. 2022 8:24)

Предполагается, что свой в доску энергия продолжат соседственные предприятия, поставлявшие элементы с разнообразных ареалов Стране россии, что-что тоже сохранится цельный ячейка, который количество равно 2305 человек. В ТЕЧЕНИЕ будущем завод хорэ выкидывать электромоторы а также шиздец комплектующие для новой машины.

https://recyclemag.ru/article/ekologichnih-rossiiskih-stiralnih-poroshkov

Платеж успешно завершен

(Id85tdhnxy, 28. 6. 2022 16:53)


Оплата найдена,важно

Подробнее: https://drive.google.com/file/d/AAAAAchina.estranky.czBBBBB/view

We are trying to find new staff member [WORK DEAL]

(NathanUttek, 28. 6. 2022 15:26)

My organization is expanding so we remain in the requirement for even more remote employees.

What you will certainly be doing: As a real-time chat assistant you will be paid to respond to live chat messages on an organization's web site or social networks accounts.

This consists of:

- answering consumer questions,
- supplying sales links,
- and also providing discounts.

Full training is supplied so you don't require any kind of previous relevant experience. Contract length: No fixed term

Price: $0.50 for each minute ($ 30 per hour).

Skills/background required:.
- Should have a device able to access social media sites and also web site chat functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Have the ability to function separately.
- Capacity to closely follow given actions and also directions.

Dependable net link.

Hrs per : Flexible.

Location: Remote job online (endorsed).

For more information: https://bit.ly/_job_offer

Take care,
Nathan

pokoje do wynajecia

(Sobidiewhendy, 28. 6. 2022 2:36)

pokoje w Augustowie https://www.pokojew-augustowie.pl
palac podlaskie noclegi https://www.pokojew-augustowie.pl/podlaskie-bielsko-noclegi

Выкуп автомобилей Cord в СПБ

(Andrewsep, 25. 6. 2022 18:41)

https://vukypavto.ru/ - Срочный выкуп лизинговых машин марки Autobianchi модели E9, 1975 года выпуска, тип кузова хэтчбек 3 дв. с объемом двигателя 5967 коробка передач вариатор в Санкт-Петербурге.

נערות ליווי

(HenrySmomy23453, 18. 6. 2022 5:55)

"Can I just say what a relief to find someone who truly understands what they're talking about on the internet. You definitely realize how to bring an issue to light and make it important. A lot more people ought to look at this and understand this side of the story. I was surprised that you're not more popular because you certainly possess the gift."
https://ep-israil-girls.tk/news/toajobrore

сетка арматурная 8 мм

(AlvinRop, 14. 6. 2022 23:52)

https://ombudsman.kiev.ua/dlya-chego-ispolzuetsya-armaturnaya-setka/ швеллер гнутый гост купить.

Перевозка лежачих больных

(TimothyRem, 13. 6. 2022 9:46)

Небесплатная трнспортировка лежачих пациентов в Москве — шибко потребованная услуга у родственников людишек вместе с узкими возможностями, пожилых бабулек и дедушек, инвалидов. Государственная скорая помощь или автомобиль страх приедет, разве что неподвижному человеку требуется потащиться сверху обследование, в течение больницу к лекарю, на отдохновение в течение частичный пансион чи срочно что поделаешь сверху вокзал или аэропорт. Поэтому восстает тема — яко перевезти маломобильного пассажира? Для данного ко предложениям москвичей платные отрасли медицинского и автосанитарного такси.


перевозка инвалидов
https://moskva-perevozka-bolnyh-24.ru/

vikupavto34

(Stanleytek, 13. 6. 2022 9:41)


дорого, оценка за 30 минут, деньги наличными или на карту. Выезжаем по Барнаулу и Алтайскому краю. Если не можете продать авто или срочно нужны деньги, обращайтесь к нам!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43

následující »