Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2011/2012

Image and video hosting by TinyPic

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

 

 


 

 

 

26.12. Lenovo přichází s revolučním notebookem:

Hybridní notebook s možností překlopení displeje pro okamžité přetvoření do podoby tabletu. Krom režimu notebooku a tabletu IdeaPad Yoga nabízí ještě další dvě možnosti používání - tzv. "stan" a "stojan". Notebook je poháněn ARMovou platformou NVIDIA Tegra 3, čímž máte zajištěnu výdrž na celý den. Velice tenké provedení, hmotnost 1 a čtvrt kila jsou důkazem perfektní mobility. Intuitivní ovládání garantuje dotykový displej a "tabletový" operační systém Microsoft Windows 8 RT.

www.alza.cz/lenovo-ideapad-yoga-11-orange-d374112.htm
 
 

  17.12. Čína jede, a celkem rychle, vlaky CRH380A jsou nejrychlejší na světě :)

www.businessinsider.com/fastest-trains-in-the-world-2011-11
 

 

 

 

10.12. UAE, USA, China - diagramy budov s výškou nad 300m pro roky 2013 - 2015 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/uae--usa--china---supertall-projects-2013---2015/

 

 

 

 

8.12. Guangzhou trance mix.

 

 

 

 

 2.12. Shanghai promotion

 

 

 

 

12.11.  Podle OECD Čína během 4 let ovládne finanční svět.

 

Londýn – Maximálně do čtyř let Spojené státy přepustí Číně pozici největší ekonomiky světa. Vyplývá to z nejnovější prognózy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Už v letošním roce by dokonce Čína měla v ekonomické produktivitě předběhnout eurozónu. Asijské velmoci ve vzestupu pomáhají účinky krize v západních zemích i předpoklad, že hlavním budoucím motorem růstu má být vzdělání – tedy oblast, do které Čína mohutně investuje.

Čína ale není jediným asijským gigantem, kterému se v globálním srovnání daří. Mohutný vzestup žene kupředu i Indii – další stát, který by za několik let mohl předběhnout Čínu v počtu obyvatel. Indické investice do IT, lékařství a technických oborů mohou zemi už během dvou let dostat před Japonsko. Čína a Indie by pak měly do roku 2030 vytvářet větší hrubý domácí produkt než USA, eurozóna a Japonsko dohromady.

Podíl Číny a Indie na světové ekonomice by se měl do roku 2060 téměř zdvojnásobit na 46 procent z loňských 24 procent. Podíl samotné eurozóny by se měl snížit na pouhých devět ze sedmnácti procent. "Ekonomická krize, se kterou již pět let žijeme, časem skončí. Svět, ve kterém budou žít naše děti a vnoučata, se ale bude od dnešního světa zásadně lišit," uvedl generální tajemník OECD Angel Gurría. "Budeme čelit novým výzvám k zajištění prosperujícího a udržitelného světa pro všechny," dodal.

Hlavním motorem budoucího hospodářského růstu budou podle šéfa OECD vzdělání a produktivita. Tyto dva faktory by se proto měly v celém světě stát politickou prioritou.

 Zdroj: ČT

Video RT: www.dailymotion.com/video/xl5yk0_imf-2016-year-china-s-economy-overtakes-the-u-s-economy_news

 

 

 

 

5.11. Guangzhou - NY 2012

Image and video hosting by TinyPic

 (wallpaper v rubrice Guangzhou)

 

Jestliže město Shenzhen má v počtu výškových budov dohnat New York do 5 let, čínský Kanton (Guangzhou) se obrazně řečeno New Yorkem (alespoň pro rok 2012) už stal. Díky letos dostavěným budovám The Pinnacle, Pearl River Tower a Leatop Plaza má Guangzhou více budov s výškou přes 300 metrů než NY. 

en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Guangzhou

en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_New_York_City


 Rok 2013 bude ale patřit New Yorku a stavbě s názvem 1WTC, která v západních sdělovacích prostředcích zastíní všechny stavby světa :) Podobně monumentální stavba "Chow Tai Fook Centre" bude stát v Kantonu až o 3 roky později. 
 


 

 

 

30.10. Subtropický Shenzhen na Flickeru: www.flickr.com/photos/lhl568

 

 

 

 

29.10. Z čínského města Shenzhen se do 5 let stane nový New York. Do 5 let by v tomto městě mělo vyrůst celkem 8 budov s výškou nad 300 metrů, jedná se o Ping An Finance Center (dvě budovy 660 + 307m.), Gemdale Gangxia Tower (375m), Hon Kwok City Center (329m.), East Pacific Center (309m.), Shenzhen World Finance Center (304m.), Heung Kong Tower (301m) a Kingkey Xiasha Project (300m.). Pro srovnání, současný NY má takto vysokých staveb celkem 5. Toto město, které v ČR snad nikdo nezná, se ale už dnes může chlubit spoustou výškových staveb, mezi kterými suverénně dominuje Kingkey 100, který má střechu o 10 metrů výše, než bude mít 1WTC v New Yorku. en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Shenzhen

 

 

 

 

5.10. Supertall projekty v Číně pro rok 2013

www.china.estranky.cz/clanky/supertall-projekty-v-cine-pro-rok-2013.html

 

 

 

 

31.8. SKY CITY ONE - neuvěřitelný projekt největší budovy světa, která by v budoucnosti měla vyrůst v čínském městě Changsha. Nejednalo by se přitom o klasický mrakodrap, ale město pro běžné bydlení, které by se svou výškou 838m překonalo Burdž Chalífa v Dubaji. 

 

www.gizmag.com/broad-sky-city-one/22983/

www.skyscrapercity.com/showthread.php

 

 

 

 

12.8.

Dalian

www.china.estranky.cz/fotoalbum/11.dalian/

 

Hangzhou 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/27.-hangzhou/

 

 

 

 

5.7. Futuristický graf nejvyšších 20. budov světa pro rok 2020, mezi kterými má ČLR 9 staveb (i s Taiwanem 10) :)

https://china.estranky.cz/fotoalbum/nejvyssi-budovy-sveta-pro-rok-2020/


 

 

 

20.6. Na youtube se objevují videa ve vysokém rozlišení, zachycující nejen Čínská města.

 

Hong Kong

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

 

Taiwan

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

 

Xitang

www.youtube.com/watch

 

Zdroj: www.youtube.com/user/egawauemon

 

 

 

 
 15.5.

Shanghai 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/01.shanghai/

 

Peking 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/01.shanghai/

 

Guangzhou 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/02.guangzhou/

 

Shenzhen 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/04.shenzhen/

 

Nanjing 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/07.nanjing/

 

Tijanjin 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/17.tianjin/

 

Wuhan 

www.china.estranky.cz/fotoalbum/12.wuhan/

 

 

 

 

15.5. Shenzhen ZOO:

 

 

 

 

14.5. Kingkey update: www.china2.estranky.cz/fotoalbum/--kingkey-100/

  

 

 

 
29.2. Kingkey 100 - nové fotky, nové video. Na internet se za poslední 2 měsíce dostaly nové fotky a nové video, bezmála půl kylometru vysoké budovy v Čínském městě Shenzhen, dostavěné v prosinci minulého roku. 

 

 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/--kingkey-100/


 

 

 

24.1.V oblasti Siang-jin poblíž hlavního města provincie Čchang-ša se otevírá luxusní pětihvězdičkový hotel. Hosté budou mít k dispozici 316 pokojů, 32 apartmánů, osm přepychových apartmá typu ambasador a dvě prezidentská. Na tom by nebylo nic zvláštního, téměř každý den se na světě otvírá nějaký hotel. Tento je ovšem raritou, vyrostl totiž – a to téměř doslova – za pouhých 15 dní, na stavbě přitom pracovalo 200 lidí. 

cestovani.idnes.cz/inspirace-pro-ceske-stavare-cina-postavila-30patrovy-hotel-za-15-dni-102-/igsvet.aspx

 

 

 

 

2.1. China radio international - czech.cri.cn/


 

 
 

7.12. Hauxi, nejbohatší vesnice světa. 

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/26.-hauxi/ 

en.wikipedia.org/wiki/Huaxi_Village

 

 

 

 

30.11. Nová rubrika Lu´shan - národní park s nejvyšší sochou světa.

www.china2.estranky.cz/fotoalbum/18.lushan/
 

 

 


19.11. Čína a Spojené arabské emiráty - největší mrakodrapové velmoci. Seznam nejvyšších budov světa, kde má Čína v první dvacítce 10 budov, Emiráty zase tu nejvyšší. 

cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nejvyšších_budov_světa
  

 

17.11. KingKey100 - Nedávno dokončená 9. nejvyšší budova světa v Shenzhenu.

Kingkey 100, původní název Kingkey Finance Tower je mrakodrap v Číně. Stavba začala v roce 2007 a byla dokončena v roce 2011. Tento mrakodrap je 442 metrů vysoký, má 100 pater. V řebříčku nejvyšších budov světa obsadí 9. místo. (Wikipedia)


www.soku.com/search_video/q_京基100

www.skyscrapercity.com/showthread.php

 

 

 

 

 

7.10. Zdravím všechny na tomto blogu, který je věnovaný především čínské moderní architektuře, ale i obecnému dění v Číně, snad se Vám zde bude líbit :)


 

 

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

elderberry syrup for colds

(Charlespam, 17. 1. 2021 0:26)

elderberry vs tamiflu study

But do antioxidants work if considerable an ingredient in skin care products? The solution to this inquiry depends of the actual size the antioxidant molecules employed the option. Like many other important components of skin color (like collagen, elastin, and hyaluronic acid), many antioxidant molecules are so large to even be absorbed in the skin whilst only penetrate down one or two components. Antioxidants of this size can only benefit and protect your to a precise degree.
So make no mistake about it: ANTIOXIDANTS Work! And as you get older, it's smart to use skin care products that contain ones which usually are molecularly sufficiently little to penetrate deep on to the skin.
What you want a good anti-aging product is antioxidants simply take penetrate down 5-7 layers deep. Is actually a where most free radical damage happens since a small number antioxidants get down that far. Thankfully, there is technology available today that can make antioxidant molecules this more compact.
You may have known this already, but epidermis cells actually produce unique antioxidants to protect the skin from free radical molecules and other sources of oxidative stress. But as we get older, your skin cells are not effective at produce as much of these antioxidants on a regular basis. And if left unchecked, premature aging is bound to occur.
One thing that increase the protection of pores and skin from premature aging is using a natual skin care product includes the same antioxidants your body secretes. CoenzymeQ10 is a great example, and one with the most potent natural antioxidants produced on your skin cells but even the one that's depleted the quickest.

elderberry and covid

It Helps Protect the Body From:
Some Ascorbic acid Facts
Vit c Information
Citrus fruitCantaloupeGreen peppersBroccoliCabbage
Some Vit c Sources Are: Vitamin C Uses Antioxidants help reduce age relater damage to cartilage. Some doctors recommend taking Vitamins A, C, E and Selenium in reducing the pain and associated with arthritis. Can't hurt to try. ACE Cure for Arthritis


https://www.instructables.com/member/oxygenspring4/
https://www.goodreads.com/user/show/128114831-oneil
https://www.empowher.com/users/shearsrocket7
https://writeablog.net/wristotter6/zinc-has-become-a-well-known-supplement-to-help-fortify-defenses-during-the
https://my.desktopnexus.com/hubcapjuice3


[url=https://nursebeech1.webgarden.cz/rubriky/nursebeech1-s-blog/the-new-way-to-aid-the-defense ]elderberry meta-analysis

Forex free demo

(ForexLier, 14. 1. 2021 11:34)

Vps forex. https://gr.forex-is.com

Top forex indicators mt4

(ForexLier, 1. 1. 2021 13:31)

Viimeisimmät talousuutiset. https://fi.forex-is.com

Happy New Year!!!

(Donaldhorne, 31. 12. 2020 3:43)

Happy New Year https://cli.co/AqZVmhw

XEvil 5.0 rozpozná více než 8400 typů CAPTCHAs

(NatashuMi51, 27. 12. 2020 6:52)

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 19.0 + XEvil 5.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 12000 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 5.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!


XEvil Net

Break-up

(hedge, 13. 12. 2020 16:58)


Could it be the time for you to really go?Has your union accomplished the idea without a recurrence or in the event you provideopportunity?Below are a few things on.
https://divorceronline.com/new-hampshire/

How to disable pm?

(belleFaunc, 12. 12. 2020 0:23)

Hello i am new user and i would to ask you, How to disable a pm?

need porn

(Robertshart, 2. 12. 2020 23:39)

https://manchesterclopedia.win/wiki/Teen
https://www.inventables.com/users/buschmartinussen9894

grävmaskinist söker jobb

(grävmaskinist söker jobb, 2. 12. 2020 13:56)


Its such as you read my mind! You appear to know a lot about this, such as you wrote the e book in it or something. I believe that you just can do with a few percent to power the message home a bit, but instead of that, that is fantastic blog. A fantastic read. I'll certainly be back. https://niddfre.se/travels/graevmaskinist-soeker-jobb.php grävmaskinist söker jobb

Good night

(chastotnyepreobrazovateli.ru BJV20, 25. 11. 2020 10:16)

What do you think about this information? https://chastotnyepreobrazovateli.ru/kak-podkljuchit-dva-dvigatelja-k-chastotnomu-preobrazovatelju/
I think it is great!!!

Hello forum

(deltadrive.ru ORF67, 25. 11. 2020 8:30)

What do you think about this info? https://deltadrive.ru/preobrazovatel-chastoty-sv055ig5a/
I think it is great!!!

privat gynekolog gävle aperca.se

(aperca.se, 6. 11. 2020 3:43)


Thanks to my father who told me concerning this web site, this website is genuinely awesome. sollb.aperca.se/map10.php privat gynekolog gävle

oreiep.se bröd grahamsmjöl vetemjöl

(oreiep.se bröd grahamsmjöl vetemjöl, 5. 11. 2020 17:38)


Thanks for your personal marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you may be a great author. I will be sure to bookmark your blog and may come back someday. I want to encourage you continue your great writing, have a nice day! bröd grahamsmjöl vetemjöl oreiep.se/map13.php

kylskГҐpet i husvagnen blir inte kallt aperca.se

(aperca.se, 5. 11. 2020 0:39)


Wonderful post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further. Bless you! spare.aperca.se/map8.php kylskГҐpet i husvagnen blir inte kallt

panilul.se vegansk pannacotta recept

(panilul.se vegansk pannacotta recept, 5. 11. 2020 0:24)


Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and the rest of the site is also very good. vegansk pannacotta recept panilul.se/map6.php

silver hГҐr hemma munhea.se

(munhea.se, 4. 11. 2020 23:55)


I just could not go away your web site prior to suggesting that I extremely loved the usual information a person provide to your visitors? Is gonna be again steadily to inspect new posts minsk.munhea.se/map4.php silver hГҐr hemma

benmmdi.se

(benmmdi.se, 3. 11. 2020 17:15)


I do accept as true with all the concepts you've introduced in your post. They're really convincing and can definitely work. Still, the posts are too brief for starters. Could you please extend them a bit from subsequent time? Thank you for the post. benmmdi.se/map29.php naglar umeГҐ billigt

sälja tavlor på nätet aperca.se

(aperca.se, 3. 11. 2020 6:40)


hey there and thank you for your info – I've certainly picked up something new from right here. I did however expertise a few technical points using this site, since I experienced to reload the website a lot of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon. breed.aperca.se/map3.php sГ¤lja tavlor pГҐ nГ¤tet

lanba.se

(lanba.se, 3. 11. 2020 2:39)


Actually no matter if someone doesn't understand then its up to other users that they will assist, so here it happens. lanba.se/map3.php daniel wellington natoband

egluopu.se

(egluopu.se, 2. 11. 2020 12:42)


Thankfulness to my father who told me on the topic of this website, this webpage is truly remarkable. egluopu.se/map6.php duo lim kicks


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »